Nowości RODO za I kwartał 2021 oraz wnioski/ orzecznictwo w sprawie dostępu do informacji publicznej Szkolenie on-line

17 maja 2021 09:00-13:00

Szczegóły organizacyjne:

• Zajęcia prowadzone przez internet, za pomocą specjalnej platformy umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
  • Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
  • Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze lub aplikację w smartfonie

Informacje o prowadzącym:
dr nauk prawnych, autor publikacji we Wspólnocie na temat kwestii ustrojowych, ochrony danych osobowych oraz zagadnień dostępu do informacji publicznej. Uczestnik konferencji branżowych, uczestnik oraz moderator na konferencjach i szkoleniach dotyczących organizacji samorządu, autor porad i komentarzy praktycznych w CH Beck, SIP LEGALIS. Inspektor Ochrony Danych w samorządzie terytorialnym. Zainteresowania prawne: prawo samorządowe, ochrona danych osobowych, dostęp do informacji publicznej. Posiada 11 lat doświadczeń w zakresie szkoleń dla samorządu terytorialnego Współpracuje m. in. z Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego, Wielkopolskim Ośrodkiem Kształcenia i Studiów Samorządowych. Inspektor ochrony danych w kilkudziesięciu podmiotach. Do mocnych stron szkolenia należy łatwość przekazu, zrozumiały język, spora ilość przykładów.

I. RODO
1. Omówienie kar nałożonych przez Prezesa UODO (oraz wniosków dla IOD);
2. Omówienie orzeczeń sądowych w zakresie RODO;
3. Wskazanie interpretacji i wyjaśnień Prezesa UODO w zakresach przydatnych dla jst;
4. Aktualne zagadnienia wynikające z ochrony danych osobowych w samorządzie;
5. Najważniejsze zagraniczne decyzje organów nadzorczych.
II. Informacja publiczna
1. Wniosek I Prezesa SN do Trybunału w sprawie stwierdzenia niekonstytucyjności;
2. Najciekawsze wnioski jakie spłynęły do jst w I kwartale 2021;
3. Analiza orzeczeń wydanych przez WSA/ NSA w ostatnim czasie w zakresie informacji publicznej.