Online: CO CZEKA NAUCZYCIELI OD 01.09.2022? W szczególności prawa i obowiązki nauczycieli, w tym ocena i dyscyplina pracy, czas pracy i rozliczanie godzin ponadwymiarowych.

23 sierpnia 2022 10:00-13:30

Koszt uczestnictwa w szkoleniu:

• jedna osoba 380 zł
  • do 30 osób - 1800,00 zł
  • od 31-50 osób - 2900,00 zł
  • powyżej 50 osób - 3200,00 zł

•  zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
  • uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
  • platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.

PROWADZĄCY: ELŻBIETA RABENDA

Ekspert z listy MEiN (poz. 1121), wykładowca, znawca i pasjonat tzw. prawa oświatowego. Współpracuje z RIO, SKO, MEiN, z urzędami gminy i powiatów w całym kraju. Praktyk.

Trener, wykładowca, edukator. Osobiście przepracowanych ponad 98000 godzin na salach szkoleniowych z ostatnich 9 lat, w tym od 2015 roku jako osoba fizyczna prowadząca własną działalność gospodarczą. W dorobku szkolenia dla ponad 190.000 ich uczestników. Autorka wielu publikacji, w tym w czasopiśmie dla samorządów "Wspólnota", tekstów merytorycznych dla Gazety Prawnej. Posiada doświadczenie samorządowca, dyrektora szkoły, z zawodu nauczyciel dyplomowany.

1. Karta Nauczyciela jako branżowy kodeks pracy:

a) status prawny nauczyciela, czyli jak go postrzega system?

b) zmiany w oświacie od 01.09.2022 r. ważne dla nauczycieli.

b) uprawnienia, przywileje i korzyści zabezpieczone ustawami.

c) obowiązki zawodowe nauczyciela względem pracodawcy.

2. Czas pracy nauczyciela- czyli ile pracuje nauczyciel?- czas pracy inny niż u innych branż, czy jednak to samo? Artykuł 42.1-2 ustawy KN, jak go rozumieć?

a) godziny ponadwymiarowe nauczycieli- kiedy nauczyciel otrzyma, a za co straci? Przykłady.

b) godziny doraźnych zastępstw- jak je rozliczamy?

3. Inne zagadnienia ważne z punktu widzenia pragmatyki zawodowej nauczycieli.

4. Czy chcą jeszcze Państwo o coś zapytać? Czas na dyskusję.