zaproponuj szkolenia

Termin szkolenia minął

Zapytaj o następny: biuro@owal.edu.pl lub tel 570 082 700

Możesz także zaproponować temat lub realizację szkolenia w Twoim mieście.

Online: Kształcenie specjalne a pomoc psychologiczno-pedagogiczna w placówce oświatowej 2021 w aspekcie prawnym i praktycznym

08 marca 2021 10:00-14:00

280 zł netto

-    zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
-    uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
-    platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.


PROWADZĄCY: ekonomista; strateg, konsultant, doradca i trener zarządzania administracją i coach oświatowy. Doświadczony edukator i doradca w oświacie. Prowadzi szkolenia z prawa oświatowego i prawa pracy, Systemu Informacji Oświatowej, prawa administracyjnego i ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa i promocji placówki oświatowej, organizacji pracy szkoły tj. konstruowanie arkusza organizacyjnego. Ponad 15 lat wspiera przedstawicieli Administracji Publicznej poprzez dedykowane projekty doradcze w obszarze zarządzania dokumentacją pracowniczą, kancelaryjną, systemami informatycznymi, kontrolą zarządczą jak również prawidłowego zarządzania organizacją samorządową. Jest praktykiem i  ekspertem w zakresie szkoleń, warsztatów i analiz baz SIO2 od 2016 roku.


ADRESACI SZKOLENIA: Szkolenie adresowane jest do osób pracujących w placówkach oświatowych: tj. do Dyrektorów i  kadry zarządzającej, a także do kadry JST odpowiedzialna za nadzór administracyjno- finansowy nad placówkami oświatowymi, a także do pracowników placówki oświatowej: tj. Wychowawców, Nauczycieli, Realizatorów, Specjalistów, Pedagogów, Psychologów, Logopedów i Terapeutów itp.

CEL SZKOLENIA:

Celem praktyczno-prawnego warsztatu będzie:

- zapoznanie uczestników z najnowszymi regulacjami prawnymi dotyczącymi udzielania oraz organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz kształcenia specjalnego uczniom w  placówce oświatowej,

- omówione zostaną szczegółowo w aspekcie prawno-praktycznym


 

PROGRAM:

Częsć I – Prawo i praktyka organizowania i realizacji kształcenia specjalnego i pomocy psychologiczno-pedagogicznej w placówce

  1.      Ogólne zasady tworzenia prawa, w tym oświatowego w kontekście kształcenia specjalnego i  pomocy psychologiczno pedagogicznej. Różne przepisy – różne formy wsparcia.
  2.      Zmiany w przepisach prawa dotyczące pomocy psychologiczno – pedagogicznej i kształcenia specjalnego, w tym porównanie rozporządzeń.
  3.      Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej i kształcenia specjalnego - podstawy prawne i praktyczne wskazówki.
  4.      Różnica między zajęciami specjalistycznymi i zajęciami rewalidacyjnymi. Formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej i kształcenia specjalnego.
  5.      Stan zatrudnienia i kwalifikacje specjalistów ds. kształcenia specjalnego i pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  6.      Zakresy zadań wychowawców, nauczycieli, specjalistów z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej i kształcenia specjalnego.
  7.      Rozpoznawanie indywidualnych potrzeb edukacyjnych i rozwojowych uczniów, indywidualnych możliwości psychofizycznych oraz czynników środowiskowych utrudniających funkcjonowanie ucznia w       placówce oświatowej.
  8.      Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (uczeń z deficytami i uczeń zdolny).
  9.      Dokumentacja prowadzonych zajęć specjalistycznych i zajęć rewalidacyjnych. Wzory dokumentów, procedury, IPETy, wnioski, pisma.

 Część II – Prawo i kontrola zewnętrzna realizacji kształcenia specjalnego i pomocy psychologiczno-pedagogicznej w placówce

  1.      Finansowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej i kształcenia specjalnego w systemie prawa krajowego.
  2.      Sprawozdawczość prawno-finansowa z zakresu kształcenia specjalnego i pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  3.      Weryfikacja i poprawność danych subwencyjnych w Systemie Informacji Oświatowej z zakresu kształcenia specjalnego i pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  4.      Praktyczne wskazówki – jak przygotować się do kontroli Najwyższej Izby Kontroli, Krajowej Administracji Skarbowej (instytucji kontrolnej Ministerstwa Finansów) i Regionalnej Izby Obrachunkowej,
  5.      Praktyczne wskazówki - jak przygotować się do kontroli Ministerstwa Edukacji Narodowej i  Kuratorium Oświaty.
  6.      Protokoły pokontrolne, Orzecznictwo prawne i sądowe.



Miejsce szkolenia

Internet
www.owal.edu.pl, Szkolenie online

Opiekun szkolenia

Warunki uczestnictwa

Zapisywanie do newsletter'a

owal

zaproponuj temat szkolenia

* zaproponuj temat szkolenia i prześlij go do nas abyśmy rozważyli Twoją propozycję

Captcha