Online: Rozliczenie podmiotowych dotacji oświatowych - w tym wydatków ponoszonych na organizację kształcenia specjalnego i wynagrodzenia

15 grudnia 2022 09:00-12:30

Rozliczenia podmiotowych dotacji oświatowych - w tym wydatków ponoszonych na organizację kształcenia specjalnego i wynagrodzenia

Szanowni Państwo
Dotacje podmiotowe przekazywane jednostkom oświatowym z budżetu JST w roku 2022, muszą zostać rozliczone w pierwszym kwartale 2023 r. Obowiązkiem dotującego jest ustalenie kwot do rozliczenia, w tym do rozliczenia środków przekazanych na organizację kształcenia specjalnego, a następnie dokonanie formalnej oceny danych o poniesionych wydatkach. Dotowany musi pamiętać, że w przypadku kontroli, dane przedstawione w rozliczeniu będą weryfikowane.
Zapraszam Państwa na szkolenie, które ma na celu przygotowanie zarówno dotujących jak i dotowanych do prawidłowego rozliczenia dotacji udzielonej w roku 2022.

Liliana Zientecka

Adresaci szkolenia:

Pracownicy JST prowadzący zadania z zakresu dotowania jednostek oświatowych oraz organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły i przedszkola.

Cele szkolenia:

Przygotowanie uczestników szkolenia do:

1) profesjonalnego zaplanowania rozliczenia dotacji;

2) prawidłowego rozliczenia dotacji udzielanej w 2022 r.

Plan zajęć:
Plan zajęć - 2 sesje po 1,5 godziny.

1. Podstawy prawne stosowane w rozliczaniu dotacji podmiotowych – orzecznictwo stanowią-ce wykładnię tych przepisów.
2. Tryb ustalenia kwot dotacji do rozliczenia, w tym kwot przekazanych na organizację kształ-cenia specjalnego, praktyczne wskazówki – wzór pisma.
3. Sposób rozliczenia dotacji na organizację kształcenia specjalnego – wzory druków.
4. Rozliczenie dotacji wykorzystanej na wynagrodzenia – jak sprawdzić przestrzeganie limitów dotacji przeznaczonej na wynagrodzenia poszczególnych pracowników?
5. Tryb postępowania w przypadku nie przyjęcia rozliczenia dotacji – wzór pisma.
6. Tryb rozliczenia dotacji w przypadku:
1) gdy jednostka dotowana kończy działalność w trakcie roku udzielania dotacji;
2) gdy w jednostce dotowanej doszło do zmiany organu prowadzącego w trakcie roku udzielenia dotacji.
7. Zmiana danych po formalnym przyjęciu rozliczeniu dotacji – kiedy jest dopuszczalna, a kie-dy nie?
8. Tryb rozliczenia dotacji w uchwale JST – wzór zapisów.