zaproponuj szkolenia

Termin szkolenia minął

Zapytaj o następny: biuro@owal.edu.pl lub tel 570 082 700

Możesz także zaproponować temat lub realizację szkolenia w Twoim mieście.

Online: Rejestracja pojazdów i nakładanie kar administracyjnych

10 grudnia 2024 09:00-13:00

290 zł netto

-    zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy internetowej, umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy w formie chatu,
-    uczestnicy przed szkoleniem otrzymają na wskazane w karcie zgłoszeniowej adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, w którym będą mogli wziąć udział w szkoleniu,
-    platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w dowolnym komputerze lub przez aplikację w smartfonie.


PROWADZĄCY:
Wieloletni trener i szkoleniowiec pracowników organu samorządu terytorialnego oraz służb kontrolnych – Policji i ITD, kierownik organu administracji rządowej zajmującego się kontrolą przedsiębiorców. Ekspert z długoletnim doświadczeniem, specjalizujący się w prawie transportowym oraz przepisach ustawy o kierujących pojazdami oraz Kodeksu drogowego a także w przepisach i zasadach stosowania kodeksu postępowania administracyjnego przez pracowników jednostek samorządu terytorialnego.


ADRESACI:
Pracownicy starostw powiatowych oraz urzędów miast na prawach powiatu, odpowiedzialni za rejestrację pojazdów.


KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW SZKOLENIA:
Zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych dla prawidłowego i sprawnego wykonywania czynności związanych z rejestracją pojazdów świetle najnowszych przepisów. Spotkanie będzie platformą wymiany doświadczeń, stworzymy warunki do dyskusji, przytaczania własnych przykładów i omawiania problematycznych przypadków.


PROGRAM:
-    Czy w 2024 r. można karać za naruszenia z lat poprzednich? Jak prowadzić sprawy niezakończone? Orzecznictwo sądów administracyjnych, rozwiewające wątpliwości w sprawie;
-    Obowiązek zarejestrowania pojazdu – których pojazdów dotyczy?
-    Jak określać właściwość organów do przyjęcia zawiadomienia o zbyciu pojazdu? Co zrobić, gdy pojazd ma kilku właścicieli zamieszkałych w różnych powiatach, który organ powinien nałożyć karę?
-    Zasady nakładania kar, naruszenia i kwoty, zasady karania przy współwłasności;
-    Brak możliwości miarkowania kary – co w zamian, czy dalej można stosować niektóre przepisy KPA dotyczące nakładania kar?
-    Przepisy przejściowe i dotyczące spraw wszczętych i niezakończonych;
-    Czy można ukarać nieletniego właściciela pojazdu? co z karaniem obcokrajowców?
-    Współwłasność, nieżyjący współwłaściciel a wpis w dowodzie rejestracyjnym -problemy praktyczne, kwestia dopuszczalności zbycia udziału oraz czynności rejestracyjnych przez żyjącego współwłaściciela;
-    Określanie miejsca zamieszkania – badanie właściwości miejscowej organu: oświadczenie, meldunek, zaświadczenia;
-    oświadczenia: utrata tablic, wywóz pojazdu za granicę, oświadczenia pod odpowiedzialnością karną - czy może je złożyć pełnomocnik?
-    Pełnomocnictwa i opłaty;
-    Legalność pobytu obcokrajowca w kontekście rejestracji pojazdu, wymagane dokumenty;
-    Wzory druków przydatne w prowadzeniu spraw
-    Odpowiedzi na pytania i odniesienie się do przypadków opisanych przez uczestników szkolenia.

Uwaga: trener zachęca do przesyłania pytań, opisu szczególnych przypadków lub problemów, o których chcieliby Państwo pomówić podczas szkolenia. Wszystkie przesłane pytania zostaną szczegółowo omówione, a najciekawsze zostaną włączone do materiałów szkoleniowych. Proszę o przesyłanie pytań nie później niż na 3 dni przed szkoleniem.

Miejsce szkolenia

Internet
www.owal.edu.pl, Szkolenie online

Opiekun szkolenia

Warunki uczestnictwa

Zapisywanie do newsletter'a

owal

zaproponuj temat szkolenia

* zaproponuj temat szkolenia i prześlij go do nas abyśmy rozważyli Twoją propozycję

Captcha