zaproponuj szkolenia

Termin szkolenia minął

Zapytaj o następny: biuro@owal.edu.pl lub tel 570 082 700

Możesz także zaproponować temat lub realizację szkolenia w Twoim mieście.

Współczesna dokumentacja pracownicza po zmianach w kodeksie pracy

18 marca 2021 10:00-13:00

260 zł netto

Forma szkolenia:

  • Zajęcia prowadzone on-line, za pomocą specjalnej platformy webinarowej umożliwiającej komunikację pomiędzy wykładowcą a uczestnikami, pozwalającej także na zadawanie pytań wykładowcy oraz na rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania
  • Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami do wirtualnego pokoju, prosimy o podawanie własnych adresów e-mail
  • Platforma szkoleniowa na której odbywają się zajęcia jest dostępna przez przeglądarkę internetową w komputerze

Informacje o prowadzącym:

  • ekspert z zakresu zarządzania dokumentacją (w tym elektroniczną), systemów klasy EZD, funkcjonowania archiwów, archiwistyki, prawa archiwalnego, systemów kancelaryjnych, porządkowania dokumentacji; doświadczony trener oraz wykładowca uniwersytecki;
  • długoletni pracownik sieci archiwów państwowych, w tym w latach 2009-2014 pierwszy dyrektor Departamentu Kształtowania Narodowego Zasobu Archiwalnego w Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych;
  • historyk-archiwista; doktor nauk humanistycznych w zakresie historii Uniwersytetu Jagiellońskiego;
  • Prezes Stowarzyszenia „Archiwizjoner”;
  • członek Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego;
  • autorka licznych instrukcji kancelaryjnych, wykazów akt i instrukcji archiwalnych;
  • współautorka książki „Procedury elektronicznego zarządzania dokumentacją” (Wydawnictwo C.H.Beck, 2018).

Program:

  1. Pojęcie dokumentacji pracowniczej:

a)      zakres pojęciowy przed 1 stycznia 2019 r.

b)      rodzaje dokumentacji pracowniczej po 1 stycznia 2019 r.

  1. Regulacje prawne w zakresie postępowania z dokumentacją pracowniczą:

a)      Kodeks pracy

b)      akty wykonawcze do Kodeksu pracy

c)      ustawa o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach wraz z aktami wykonawczymi

d)      regulacje szczególne

  1. Bieżąca obsługa dokumentacji pracowniczej:

a)      prowadzenie na bieżąco akt osobowych i innej dokumentacji pracowniczej

b)      elektronizacja dokumentacji pracowniczej

c)      zasady zmiany postaci dokumentacji pracowniczej (z papierowej na elektroniczną i odwrotnie)

d)      czy możliwe są „hybrydowe” akta osobowe?

e)      techniczne aspekty elektronizacji akt osobowych, wymagania wobec systemów teleinformatycznych

f)       czy potrzebny jest nowy system teleinformatyczny czy wystarczy moduł w systemach klasy EZD?

g)      zasady kontynuowania prowadzenia akt osobowych pracowników ponownie zatrudnianych

h)      zasady zabezpieczania i ochrony dokumentacji pracowniczej

i)        obowiązki informacyjne pracodawców

j)        zasady udostępniania i wydawania dokumentacji pracowniczej pracownikom oraz osobom uprawnionym

  1. Wartościowanie i skracanie okresów przechowywania dokumentacji pracowniczej:

a)      wartość archiwalna dokumentacji pracowniczej

b)      zasady skracania okresów przechowywania dokumentacji pracowniczej

c)      którym dokumentom wydłuża się czas przechowywania a którym skraca i od czego to zależy

d)      jaki jest wpływ nowych regulacji na dotychczasowe akta osobowe, w szczególności te przechowywane w archiwach

Miejsce szkolenia

Internet
www.owal.edu.pl, Szkolenie online

Opiekun szkolenia

Warunki uczestnictwa